Hemp Natural - Olejki CBD
BEZPŁATNA DOSTAWA KAŻDEGO ZAMÓWIENIA!
do kasy suma: 0,00 zł
CBG 0
CBG

CBG i jego właściwości

Produkty konopne cieszą się coraz większym zaufaniem konsumentów oraz ich zainteresowaniem. Nie powinno to dziwić. Wciąż przybywa nowych badań, które potwierdzają właściwości CBD, czyli kannabidiolu, a coraz częściej wspominają także o CBG, czyli kannabigerolu. Jest duże prawdopodobieństwo, że z czasem obie te substancje będą cieszyły się równym uznaniem osób, które je stosują.

 

Czym jest CBG?

CBG to kannabigerol. Jest to kannabinoid, który znajduje się w konopiach, podobnie jak CBD. Odkryto go w 1964 roku, ale wciąż jest badany i poddawany testom. Na razie wiadomo o nim tyle, że ma bardzo dużo potencjalnych zastosowań medycznych i terapeutycznych, ale wciąż jeszcze nie odkryto pełnego jego potencjału. Wstępnie ocenia się, że olejek CBG, będzie mógł być stosowany w regulacji apetytu i walce z nowotworami. Niestety koszt produkcji tego olejku jest bardzo wysoki i na ten moment nie ma dla niego żadnej alternatywy. W najbliższej przyszłości można się jednak spodziewać wyhodowania odmian konopi, które będą zawierały wyższe stężenie CBG, a co za tym idzie - olejek będzie łatwiej dostępny i tańszy. Wtedy z pewnością będzie mógł być stosowany przez większą liczbę osób.

 

Legalny i bez odurzenia

Koniecznie trzeba podkreślić, że CBG nie jest środkiem odurzającym lub psychoaktywnym. Jest więc legalny. Obecnie trwają jeszcze testy jego stosowania na zwierzętach, ale wyniki są bardzo obiecujące. Stąd też można mieć nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zostanie on wprowadzony do sprzedaży i wykorzystany do stworzenia wartościowych produktów o dobroczynnym działaniu.

 

Działanie CBG

CBG zachowuje się w organizmie podobnie do CBD. Łączy się on z tymi samymi receptorami układu endokannabinoidowego, stąd jego działanie też jest zbliżone. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że CBG działa skuteczniej w obecności terpenów i kannabinoidów, co dodatkowo przemawia na jego korzyść.

 

Jak będzie?

Obecnie dostępne są legalne produkty, które zawierają olejek CBD. Ich dobroczynne działanie zostało potwierdzone przez liczne badania i zadowolonych użytkowników. Obecnie jednak wciąż trwają prace nad olejkiem CBG i możliwościami wykorzystania go w praktyce. Wstępne badania sugerują, że olejek CBG 5% będzie miał najskuteczniejsze działanie w połączeniu z olejkiem CBD oraz terpenami. Na razie jednak jest to wciąż w fazie badań i testów. Nie zapominajmy, że wszystkie produkty, które mogą być stosowane leczniczo i terapeutycznie muszą przejść wiele różnego rodzaju testów oraz przejść całą drogę legislacyjną związaną z rejestracją preparatu. To wszystko wymaga czasu. W przypadku olejku CBG potencjalne możliwości zastosowania i korzyści płynące ze stosowania olejku są bardzo zachęcające. Dlatego też warto śledzić prace nad jego wprowadzeniem do obrotu. Być może to właśnie olejek CBG będzie rewolucyjnym środkiem, który zmieni postrzeganie wielu osób na medycynę stawiającą na naturalne rozwiązania i dobroczynne działanie substancji roślinnych.

 

Komentarze do wpisu (0)

Blog Hemp Natural
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl